דבר ראש המועצה - מר מלאכי לוינגר

לתושבינו היקרים ולאורחינו היקרים המבקרים באתר, קרית ארבע חברון, הסמוכה למערת המכפלה - קברי האבות, הינה המשך ההתיישבות ההיסטורית  בעיר העברית הראשונה. קשרינו עם מערת המכפלה ועם שכונות העיר העתיקה בחברון חיים ופעילים. כל יום, ובעיקר בשבתות ומועדים, עושים את דרכם מאות מתושבי הקריה ללימוד ותפילה במערה, והקריה מהווה עורף אנושי ומערכתי להתיישבות בלב חברון.

 

קרית ארבע חברון היא היישוב העירוני הראשון שנבנה לאחר מלחמת ששת הימים. מייסדי היישוב הציבו מול עיניהם את השאיפה לבנות את ארץ ישראל; ואמנם, מכאן יצאו ראשוני המתיישבים לשומרון, לרמת הגולן ואף לגוש קטיף. גם כיום נאחזים גרעינים ומאחזים סביב לקריה, ובני הנוער "גדלים" ומתחשלים בהם.

  

בנוסף לאתגר ההתיישבות בחרנו להתמודד עם כל  אתגרי הציונות: עליה, קליטה, בטחון, חינוך, תורה, עשיה ויצירה, וב"ה, שורה ברכה במעשה ידינו.

מאז הקמתה קולטת הקריה עליה מארצות רבות: רוסיה, צרפת, סוריה, אתיופיה,  פרו, הודו, בני מנשה ועוד. אנו גאים על היותנו כור היתוך, וכל עליה משתלבת בקליטת גל העליה הבא.

 

בקריה שרותים מפותחים - מועצה דתית, קופות חולים, דואר, בנק, בטוח לאומי, שרות התעסוקה, משרד הפנים, משרד הרישוי, בזק ועוד.

התחבורה הסדירה והתכופה לירושלים, מקלה על הנוסעים לעבודה, לקניות ולבילוי.

 

בחממה הטכנולוגית והמרכז המדעי הפועל בשיתוף עם מוא"ז הר חברון מפתחים מדענים ויזמים רעיונות מקוריים והופכים אותם לעסקים. בין השאר, אחד הפרוייקטים המתגבש כאן הוא מחזור צמיגים משומשים והפיכתם לגומי.

 

אחד הדגשים העיקריים בקריתנו הוא מערכת החינוך הענפה. מטרתנו היא  לחנך ולגדל דור המשך שיעמוד במשימות הלאומיות של עם ישראל. בקרית ארבע חברון, כעיר פתוחה ומגוונת, מוסדות חינוך רבים, לכל הזרמים והגוונים: החל  מפעוטונים וגני ילדים, בתי ספר בזרמים שונים, והמשך באולפנא לבנות, ישיבה תיכונית, ישיבות הסדר וגבוהות, מכללה למורות, מדרשה תורנית ומדרשה ללימודי ארץ ישראל, מכון לרבני ישובים וכוללים שונים.

ב"ה זוכים אנו לראות דור שני ושלישי מקימים את ביתם בקרית ארבע חברון; שרשרת הדורות, מאז אברהם אבינו ממשיכה , מתקדמת ומתחזקת לתפארת האומה.

 

אברהם אבינו, איש החסד, נטע במקום הזה את תכונת החסד. כיום אנו ממשיכים בדרכו,  ומוסדות חסד רבים פועלים למען רווחת התושבים, שאינם עשירים בחומר אך עשירים ברוח  וחדורי  אידיאלים.

המתנ"ס המקומי מעשיר את חיי התרבות והרוח ע"י פעילות מגוונת, שיעורים והרצאות, חוגי מוסיקה, ספורט, אמנות, ועוד.  במועדון גיל הזהב מוצאים בית קשישי הקהילה  וראשוני הקריה.

בריכת השחיה היא מקור של בריאות, כמו מגרשי הספורט הרבים המפוזרים ברחבי הקריה.

 

תכניות הפיתוח העתידי של קרית ארבע מתפרשות על אדמות המדינה בגבעות מצפון לה. על ציר 60 ייבנו בע"ה שכונות נוספות שיונקות את זכותן ממערת המכפלה והשדה שסביב לה, שנרכשו ע"י אברהם אבי האומה.

 

התנודות הפוליטיות בארץ, וסכנת הנסיגה משטחי ארץ ישראל, מזעזעות את תוכניות הפיתוח, אך אינן מערערות את אמונתנו שבעתיד יהודים יוכלו להתיישב במרחב בין ירושלים לבאר שבע, כמו במרחב בין חדרה לגדרה.

קרית ארבע – חברון, עיר האבות והבנים, פתוחה ומזמינה את כל  הבנים לבוא להתגורר בה ולהעמיק בה שורשים.

התושבים מוזמנים לבקר באתר, והאורחים מוזמנים לבקר באתר ובעיר האבות עצמה.

 

חזק  חזק  ונתחזק!

מלאכי לוינגר, ראש המועצה                                                                                 

                                                                                     עבור לתוכן העמוד