הפנינג למען זכרון מנחם באולפנת קרית ארבע

הפנינג למען זכרון מנחם באולפנת קרית ארבע (הגדל)

בנות אולפנת קרית ארבע חברון, הפיקו לאחרונה הפנינג צדקה ענק, בעל פעילות עשירה ומכירות מיוחדות. ההפנינג מתקיים במועצה מידי שנה עבור מטרות חברתיות והשנה, יועדו התרומות עבור ארגון "זכרון מנחם", המסייע לילדים חולי סרטן. בנות שכבה ט' באולפנה, יחד עם המדריכות אביה ואורה שהפעילו את ההפנינג, נעזרו בצוות האולפנה כולו שהתגייס עבור הפרוייקט. "אפילו איש התחזוקה ועובדי המטבח העניקו את שירותיהם ונתנו מענה לצרכים שונים", ציינו הבנות בגאווה.

בהפנינג, אליו הגיעו מאות מתושבי הקריה, הוקמו דוכני מזון רבים, דוכני הפעלה ויצירה לילדים וכן מכירות של מוצרים שונים במחירים מוזלים. בנות האולפנה הנמרצות מכרו פסטות, פיצות, סלטים, גלידות, ממתקים ועוד. "מבחר המוצרים והאפשרויות היה רחב מאוד ואני גאה בבנות על החריצות והיוזמה שאפשרה להפנינג להיות כה מוצלח", ספרה בהתרגשות הגב' מירב מלמד שרכזה את הפעילות.

יש לציין לחיוב את ההיענות של תושבים רבים בקריה, אשר הביאו מביתם מוצרים שנמכרו במחירים מוזלים בדוכנים וסייעו להכנסות שנתרמו העמותה. "נמכרו מוצרים רבים שיוצרו בעבודת יד ונתקבלו בתרומה על ידי התושבים בהם: שלטים לדלתות, כדים, פנקסים, כלים מחמר ועוד", אמרה מלמד והוסיפה כי ראו את האכפתיות של תושבי הקריה כלפי הזולת. "מוצרים רבים אף הגיעו כתרומה מעסקים בקרית ארבע, בהם מוצרי חד פעמי מהחנות "חיים קלים" וכן מוצרי מזון מ"סופר דקל".

במקביל התקיימו הפעלות רבות לילדים – טרמפולינות, בלוני צורות, צילום תמונות על מגנטים, סדנה להכנת כדורי שוקולד ובובות ענק אשר הסתובבו בין האנשים ושעשעו אותם במחירים עממיים.

גם עמותת "זכרון מנחם" השתתפה באופן פעיל בהפנינג ונשלחה ספרית, אשר קיבלה תרומות שיער, למען חולי הסרטן ששיערם נשר בשל הטיפולים הכימותרפיים. "מעל חמישים בנות אולפנא ותושבות הגיעו מיוזמתן להסתפר ושיערן ישמש ליצירת פאות עבור חולי סרטן", ציינה הספרית והוסיפה כי הופתעה מההיענות המדהימה של בנות הקריה.

מעמותת "זכרון מנחם" נמסר, כי הם מברכים על היוזמה של בנות האולפנה. "ההכנסות מהיריד שהועברו לעמותה, יעניקו לילדים כוח שיסייע להם להתמודד בקשיים הפיזיים והנפשיים לאורך כל הדרך ולהחלים".עבור לתוכן העמוד