השר כ"ץ: "הבית שלנו בחברון ולא נוותר עליו"

השר כ"ץ: "הבית שלנו בחברון ולא נוותר עליו" (הגדל)

כביש 3507, המחבר בין קרית ארבע חברון למערת המכפלה, נחנך בטקס חגיגי במעמד השר ישראל כ"ץ. בסלילת הכביש הושקעו למעלה מ-30 מיליון שקלים. ראש המועצה קרית ארבע חברון, מלאכי לוינגר: "מעבר לנושאים של כבישים, נפעל כולנו כדי לדחוף את הנושא של דו"ח אדמונד לוי". השר כ"ץ: "אנו נותנים היום תשובה ברורה לאבו מאזן - הבית שלנו בחברון ולא נוותר עליו".

"דרך הבנים", כביש 3507,המחבר בין הכניסה לקרית ארבע חברון ועד מערת המכפלה, נחנך היום (ד') בטקס חגיגי במעמד שר התחבורה, ישראל כ"ץ.

תחילת העבודה בכביש החלה במרס 2010במטרה להגביר את הבטיחות ואת נוחות הנסיעה בכביש הכניסה לקרית ארבע חברון, מערת המכפלה והבסיס הצבאי.

השיפורים בכביש כללו את הכפלת רוחב הכביש, הקמת מעגלי תנועה בצמתים, בניית מדרכה, התקנת מעקות להולכי רגל, בניית אי תנועה בין המסלולים, קרצוף הכביש וריבודו, שיפור הגיאומטריה והתקנת תאורה. בסלילת הכביש הושקעו למעלה מ-30 מיליון שקלים.

ראש המועצה קרית ארבע חברון, מלאכי לוינגר: "אני בטוח שבימים הקרובים, מעבר לנושאים של כבישים, נפעל כולנו כדי לדחוף את הנושא של דו"ח אדמונד לוי. לנו בחברון יש מספר פרויקטים של בתים חדשים שנרכשו. עם הנושא של המגבלות של דו"ח טליה ששון שהיו נגמרות עם החלת דו"ח לוי, אני מניח שמצבנו היה הרבה יותר טוב והיינו יכולים להמשיך את ההתיישבות בכל יהודה ושומרון".

שר התחבורה ישראל כ"ץ: "כחצי מיליון מבקרים פוקדים בכל שנה את מערת המכפלה. עבורם ועבור תושבי האזור והחיילים, זהו פרויקט בטיחותי שמשפיע ישירות על איכות החיים. דרך הבנים בעיר האבות אותה אנו חונכים כאן היום, מחברת אותנו אל שורשי קיומנו כעם יהודי בארץ ישראל. אנו מחזקים את הקשר ומעמיקים את השורשים ונותנים היום תשובה ברורה לאבו מאזן - הבית שלנו בחברון ולא נוותר עליו. כאן התחילה ההתיישבות היהודית בארץ ישראל לפני 3,700 שנה וכאן נהיה לתמיד".

עוד אמר השר כי הוא מקווה ומשוכנע שדו"ח אדמונד לוי יאושר במהרה על מנת לאפשר לתושבים ביהודה ושומרון לקיים אורח חיים נורמאלי.עבור לתוכן העמוד