פניה לתושבים מראש המועצה

פניה לתושבים מראש המועצה (הגדל)

תושבים יקרים,

 

בחודש האחרון עברנו כולנו חוויה מורכבת וקשה שהחלה בתחושות צער והלם עם חטיפתם של איל, נפתלי וגיל-עד הי"ד, נמשכה בהירתמות ועזרה לאלפי החיילים שעסקו במלאכת החיפוש, והסתיימה בתחושות כאב ומועקה בעקבות חשיפת נסיבות מותם האכזריות והבלתי נתפשות של שלושת בנינו.

 

כאב גדול מקנן בנו מאז היוודע הבשורה המרה, אבל דווקא בעת הזו אני מבקש להוקיר לכם תודה על כך שבמשך שלושה שבועות פתחתם את ליבכם וביתכם בפני אלפי החיילים שעשו לילות כימים על מנת ולחזור עם בשורות שמחה. זאת לצד תמיכתכם הרבה וחיזוקכם את משפחות הנערים בשעתן הקשה.

 

כולנו דואבים עד מאוד את אובדן הנערים אך העשייה, התפילות ורוח האחדות שהפגנתם בעוצמות אדירות, יישארו נצורים בליבנו ויילוו אותנו לעד. אתם, תושבי קריית ארבע חברון, דתיים לצד חילוניים, עולים חדשים לצד ותיקים גורמים בהתמסרותכם ובהתגייסותכם למען הכלל, לתחושה של גאוות יחידה ומוכיחים שוב ושוב שהמועצה ניחנה בפסיפס אנושי נדיר וייחודי שמקדש את החיבור והאחדות על פני הפרט.

 

אותם רוצחים נתעבים מבקשים לערער אותנו ולפגוע במרקם חיינו וביטחוננו, אך לעולם לא ניתן יהיה לשבור את רוחנו - עם ישראל חי. אנו זוכרים כי אנו כאן מכוח זכות אבות שאינה ניתנת לערעור, ושום מעשה נפשע של נבלות אדם לא ירתיע אותנו מלהחזיק בערש אבותינו.

 

בימים אלו, מצוי העם במציאות לא פשוטה שכוללת ירי טילים בדרום ופוגרומים, מציאות שיוצרת בלבול, ואף תחושות פחד ותסכול. גם אנו תושבי הקריה שלאורך השנה חיים את המציאות הביטחונית המורכבת, חשים מקרוב את אותה מציאות שמציבה בפנינו אתגרים לא פשוטים, כאשר כמו תמיד הדבר דורש מאתנו אמונה ותעצומות נפש להתמודדות עם המצב, אחדות והתאספות משותפת, כפי שאנו מורגלים כקהילה מגובשת וחזקה.

 

תושבים יקרים, העוצמות שאתם מפגינים לאורך כל התקופה, כאשר כל אחד ואחת מכם תורם בעין טובה וברוחב לב מזמנו וממרצו, העזרה ההדדית, האחדות, התפילות המשותפות והשותפות בשגרת החיים - כל אלה מחזקים אותנו אל מול אויבנו ומוכיחים את היותכם חלק נבחר ומיוחד מאותו עם סגולה.

 

חזק חזק ונתחזק,

ראש המועצה,

מלאכי לווינגרעבור לתוכן העמוד