דבר ראש המועצה בעקבות מבצע צוק איתן

דבר ראש המועצה בעקבות מבצע צוק איתן (הגדל)

תושבים יקרים, שלום וברכה,


טרם הספיקה מדינת ישראל לקום מהאבל על שלושת נערינו, וכבר מצאנו עצמנו במערכה צבאית על כבוד עמנו ומדינתנו ועל שלומם של תושבי הדרום ומדינת ישראל כולה. בתחילת המבצע חשנו שעיר האבות נמצאת מחוץ לטווח הטילים ולכוונותיהם של אויבינו, אולם בכל זאת החלנו להיערך בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

 

בימים אלו, מצוי העם במציאות לא פשוטה של ירי טילים בלתי פוסק לדרום הארץ, מציאות שיוצרת בלבול ואף תחושות פחד ותסכול. במהלך השבת האחרונה, עם נפילת טיל בחברון, הסתבר כי גם עלינו מוטל להתמודד עם המציאות הביטחונית וכוונותיהם של אויבינו מדרום. בימים האחרונים אנו מבצעים היערכויות ביטחוניות בהשתתפות גורמים שונים, תוך בחינת אפשרויות הפעלת מערכת החינוך וקיומם של אירועי הקיץ השונים. הנחיות מדויקות והוראות היערכות בכלל התחומים ניתנו לכל בעלי התפקידים במועצה, ופורסמו גם לכם התושבים.

 

לצד ההנחיות שפורסמו, אנו מבקשים לחדד שני עקרונות מרכזיים:

 

א. המלחמה הנוכחית היא מלחמה עם אויב שמבקש להרתיע אותנו ולהשמיד את תחיית עם ישראל בארצו. מול אויב כזה צריכה לצאת מקרית ארבע חברון הקריאה לחזק ולהתחזק בירושת הארץ, להמשיך בשגרת החיים ובפריחת התורה, העם והארץ, וככל שנשדר שגרה כך נפגע באויבנו.

 

ב. יחד עם זה, על מנת לנצח בסבב הקרב הזה, מוטל על כולנו להקפיד לעמוד בהנחיות המדויקות של צה"ל וכוחות הביטחון. השבוע האחרון הוכיח, ששמירה על ההנחיות היא הדרך שבה הקב"ה מגן עלינו וגורמת לכך שמזימות אויבנו לא יצליחו.

 

תושבים יקרים, העוצמות שאתם מפגינים לאורך כל התקופה, תרומתו של כל אחד ואחת מכם בעין טובה וברוחב לב מזמנו וממרצו, העזרה ההדדית,

התפילות המשותפות, האחדות והשותפות בשגרת החיים - כל אלה מחזקים אותנו אל מול אויבנו ומהווים הוכחה נוספת להיותנו חלק מאותו עם סגולה נבחר ומיוחד. בימים אלה נמשיך בשגרה, נקפיד על ההנחיות השונות ובעז"ה נזכה להכרעת אויבנו ולשמחת עולם לכל יושבי ארצנו.

 

חזק חזק ונתחזק,

מלאכי לוינגר

ראש המועצהעבור לתוכן העמוד