הנשיא רובי ריבלין ביקר בקרית ארבע חברון

הנשיא רובי ריבלין ביקר בקרית ארבע חברון (הגדל)

לאחר 13 שנים בהן לא ביקר נשיא מדינה בקרית ארבע חברון, ערך השבוע נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקור בקרית ארבע חברון וביישוב היהודי בחברון. בכניסתו ליישוב התקבל ריבלין בקבלת פנים מרשימה שערכו ילדי הגנים בכניסה ליישוב. לאחר מכן המשיך הנשיא בסיורו וביקר בהיכל התרבות במועצה, שם נשא דברי ברכה לתושבים ושמע את תזמורת בתי הספר במספר שירים. בהמשך נפגש הנשיא עם מספר תושבים ממגזרים שונים בקהילה, המייצגים תמונה של הנוף האנושי המגוון שקיים בקרית ארבע חברון. הנשיא שמע מכל אחד על הקשר המיוחד שלו לקרית ארבע ושיתף את הנוכחים בסיפורים אישיים. לאחר מכן הגיע ריבלין לחנוכת מרכז המבקרים החדש, "לגעת בנצח"- מרכז היסטורי רב חושי בבית הדסה בחברון וסיים בביקור במערת המכפלה.

 

במהלך דבריו בהיכל התרבות במועצה ציין ריבלין כי "יודע אני היטב שעוד לפני ירושלים הייתה חברון עיר בירתנו, ומוכרח אני לומר שאין כחברון וקריית ארבע חברון כדי לשמש דוגמה ליכולת שלנו לחיות יחד בארץ מולדתנו אליה שאפנו".

 

ראש המועצה מלאכי לוינגר ברך את ריבלין על ביקורו במועצה ואמר כי "שמחנו לארח את ריבלין שידוע כאוהד ההתיישבות ביהודה ושומרון. לא מפליא כי לאחר 17 שנים בהן לא התקיים ביקור רשמי של נשיא המדינה בקרית ארבע חברון, בחר הנשיא להגיע דווקא לכאן בביקוריו הראשונים כנשיא ולהקדיש יום שלם להתיישבות בארץ ישראל. אני רוצה לציין בפן האישי ביותר שהתרגשתי לראות כאן את נשיא המדינה והתרגשתי לראות כי התממשה הברכה שבה בירכו אותו כאן בעבר תושבי הקריה שאיחלו לו כי יחזור לכאן כנשיא מדינת ישראל".עבור לתוכן העמוד