דבר ראש המעצה לחודש ניסן וחג הפסח

דבר ראש המעצה לחודש ניסן וחג הפסח (הגדל)

תושבים יקרים שלום וברכה,

 

ביום הבחירות, בזמן שתושבים רבים מרחבי יהודה ושומרון הגיעו לערי הדרום על מנת לעזור למחנה הלאומי להצליח בבחירות, נסענו תושבי קרית ארבע חברון לקרית גת. תושבים רבים דפקו בדלתות, עזרו בהסעות ופעלו מתוך אהבת ארץ עמוקה וחמה. גם בקרב תושבי קרית גת פגשנו את אותה אהבה יוקדת לארצנו ואת הרצון לעשות הכול על מנת שאוהבי הארץ ינצחו בקלפי. אחת מתושבות קרית גת אמרה לפעילים שלנו ממש כשפתם של החלוצים שבנו את הארץ: "אני מוכנה לאכול קרקר ולשתות תה כל היום, אבל הדבר הכי חשוב בעיני הוא שנשמור על הארץ היקרה והיחידה שיש לנו!".

 

ברוך ה' ומכח מסירות הנפש של רבים וטובים, וביניהם תושבי קריית ארבע חברון, אנחנו יכולים לומר בקול גדול: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!". למרות הסקרים, למרות עשרות מיליוני הדולרים הזרים שהוזרמו לכאן ולמרות שמחנה שלם כבר ראה את נצחונו - עם ישראל קם כלביא והצהיר על אהבתו ונאמנותו לארץ ועל חיבורו העמוק לערכים ולמסורת. בעז"ה נזכה שגם תושלם המלאכה ותוקם ממשלה נאמנה לרצון הבוחר, ושהקב"ה ישלח לה את התבונה העמוקה ואת כל הכוח הדרוש על מנת להנהיג את מדינתנו בתבונה ובטוב.

 

לצד כך ותוך כדי מערכת הבחירות המורכבת שעברנו, עברה קהילתנו ציון דרך מורכב ולא פשוט: מורנו ורבנו הרה"ג דב ליאור שליט"א שעיטר את עירנו במשך עשרות שנים עבר לביתו החדש שבירושלים לקראת המשימות הלאומיות אותן הוא לוקח על עצמו. הפרידה מהרב, למרות שהייתה ידועה מזה זמן רב, אינה קלה לקהילתנו אך אנו יודעים ומוקירים את הרב על כך שבחר לעשות זאת בצורה הנכונה ביותר, תוך שהוא ממשיך להיות קשור ושייך, עד כמה שניתן, לבית קרית ארבע חברון. אי אפשר בשורות כה קצרות להביע את ההערכה העמוקה שכולנו רוחשים לרב, בדיוק כפי שאי אפשר לתאר במילים אהבת אמת עמוקה. אני מבקש בשם כולנו להביע את התודה הגדולה לרב, לאחל למו"ר עוד שנים רבות של הנהגה בתורה ובמהלכי האומה, ומעל הכול להתפלל שהקשר המיוחד והעמוק של קהילתנו ושל הרב ימשיך למרות שינוי המקום ונזכה ליהנות עוד שנים רבות מאורו של הרב.

 

בימים אלו הועדה לבחירת רב חדש לעירנו ממשיכה בעבודתה, ובעז"ה נקווה שבקרוב נוכל לבשר על התקדמויות מבורכות בנושא.

 

פתחנו באהבת הארץ ברמה הלאומית, אך בעיני חשוב לשים לב שגם ברמה המקומית של בית קרית ארבע חברון אנחנו זוכים שבדיוק 47 שנים אחרי שיבת הבנים לעירנו, אנחנו הולכים ומתפתחים בשני צירים מרכזיים מאוד - בניה וקהילה. לאחר שנים רבות התחילו ב"ה עבודות הבנייה בשכונת המדורגים. עבודות אלו יאפשרו תוספת של 200 יחידות דיור בשנתיים הקרובות, אשר מהוות התחדשות גדולה ומשמעותית בעירנו. במקביל לעבודות הבנייה, התחום הקהילתי ממשיך לפרוח ולשגשג. זאת ראינו בין היתר בערב פעילים קהילתי ייחודי, בו פגשנו את כלל הפעילים היקרים שכל העומד לנגד עיניהם הוא קידומה של הקהילה והמשך הפיכתה של קרית ארבע חברון לעיר שמאחדת ומחברת את כל הגוונים מתוך שותפות ומסירות.

 

האביב טומן בחובו חלומות עמוקים לפריחה וצמיחה, ואני מבקש לאחל לכולנו שנדע להמשיך לפרוח, לשגשג ולצמוח ושבקרוב ממש יישמע הקול המבשר את חירותנו וגאולתנו השלמה.

 

חג שמח וכשר,

מלאכי לוינגר

ראש המועצה

 עבור לתוכן העמוד