הנחת אבן פינה בשכונת המדורגים

הנחת אבן פינה בשכונת המדורגים (הגדל)

בשבוע שעבר נערכה הנחת אבן פינה של שכונה חדשה שעתידה להיבנות בקרית ארבע חברון, כחלק מפרויקט בסדר גודל שלא בוצע במועצה מאז ראשית שנות ה-90 בממשלת שמיר. האירוע נערך במעמד השר אורי אריאל וחברי הכנסת אורית סטרוק ומוטי יוגב. במסגרת הפרויקט יוקמו שבעה בניינים בני שבע קומות שיכללו סך הכל 98 יחידות דיור. הפרויקט מנוהל על ידי "החברה הכלכלית קרית ארבע חברון" והחברה היזמית אשר מוציאה אותו אל הפועל היא "צ.פ – חברה לבניין", שזכתה במכרז. החברה אמורה לצאת בשיווק הדירות לאחר חג הפסח. בחברה הכלכלית מדגישים כי ההיענות ליחידות בשיאה וקרית ארבע חברון תתחדש בתוך שנתיים בכ-100 משפחות חדשות.

 

שר הבינוי לשעבר אורי אריאל ציין בדבריו כי "יש כיום במגירה 6000 יחידות דיור מוכנות לשיווק, ובמידה וראש הממשלה בנימין נתניהו יחליט לקדם זאת אנחנו לוחצים על הכפתור ומידית עשרות קבלנים יסתערו לבניית פרויקטים ברחבי יהודה ושומרון ועיר הבירה ירושלים. מדובר בהיקף המהווה 15% מסך הפרויקטים בארץ שבנייתן תועיל להוזלת מחירי הבנייה בכל רחבי הארץ". עוד הדגיש אריאל כי "כל יום חג הוא גם יום של חשבון נפש. זהו טקס מרגש עם אפשרות להמשיך בדרכי אבות, לחזק את קרית ארבע חברון ולהיות שותף קטן בשרשרת הדורות שיביאו לגאולת עם ישראל בארצו. כאשר אומרים שתי מדינות לשני עמים מקעקעים באופן היסודי ביותר את זכותנו וריבונותנו על ארץ ישראל. אנחנו מאמינים בניסים אבל לא סומכים על ניסים, ולכן איש איש כמידת פועלו יתגייס בעז"ה לארץ ישראל. ב"ה הגענו להתקדמות אבל עדיין היא מועטה וראוי לעם ישראל שנעשה זאת אחרת, בצורה יהודית ומתוך הכרה בזכותנו מלפני 3000 שנה ואולי יותר.לכן נראה בדברים שכבר עשינו בגדר התחלה קטנה וצנועה, וראוי לקרית ארבע חברון לעלות, לשגשג ולהיות "אחותנו את היי לאלפי רבבה".

 

ראש המועצה מלאכי לוינגר ציין כי "זהו יום חג להתיישבות. גם בתקופת בחירות אנו ממשיכים את מפעל הבנייה וההתיישבות. כולי תקווה כי 98 יחידות הדיור החדשות שיוקמו כאן יהיו רק יריית הפתיחה לעוד בניה רבה בהתיישבויות השונות". עוד הוסיף לוינגר: "ברשות המכובדים, רבנים, עובדי מועצה וציבור יקר, אנחנו מוסיפים היום נדבך נוסף לרוח ההתיישבות. המעורבות של משרד השיכון חשובה, ובנייתן של 98 יחידות דיור בצרוף 102 היחידות ברמת ממרא מובילים את כמות התושבים ביישוב למעבר לרבבה. הטרקטורים כאן מבטאים את הרוח והמעשה וממשיכים את תפילתנו הארוכה להמשיך לבנות ולהיבנות בעיר האבות, ומי ייתן ונזכה עוד שנתיים לחנוך כאן עם אורי אריאל את השכונה החדשה".

חברת הכנסת אורית סטרוק ציינה כי "זהו בהחלט אירוע מרגש מאוד. אני חושבת שמה שעשה שר הבינוי בקרית ארבע חברון וביהודה ושומרון אלו פעולות חסרות תקדים. זה הרבה יותר מכל מה שנעשה עד כה ואני מקווה שנזכה להקים עוד נחלות רבות".

חבר הכנסת מוטי יוגב הוסיף כי "עדיף שיהיה המעשה מרובה על הדיבור. אני מודה לשר אריאל על פועלו הרב,לראש המועצה מלאכי לוינגר שממשיך מעשה אבות סימן לבנים ,לממלא המקום ולסגניו, לחברתי ח"כ אורית סטרוק העקשנית והחיננית ולבונים".

 עבור לתוכן העמוד