דבר ראש המועצה לספירת העומר ולקראת שבועות

דבר ראש המועצה לספירת העומר ולקראת שבועות (הגדל)

תושבים יקרים,

 

אנו נמצאים בעיצומה של תקופה הטומנת בחובה שילובים מאתגרים ומורכבים בין מועדי עצב וזיכרון לימי שמחה וגאווה. בשבועות שחלפו עברנו כולנו מימי שמחת הפסח לציון השמדתם של ששת מיליון מבני עמנו, מהרכנת ראש לזכר חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה לחגיגות יום עצמאותנו.

 

לצד הקושי אשר לווה אותנו בימי הזיכרון והאבל, שימשו הם גם מקור לגאווה שכן חווינו בהם את קהילתנו בשיא תפארתה – תומכת, מאוחדת ומחוזקת מתמיד. לא זאת בלבד, ימים אלה היוו מקור השראה וחוזק לכולנו להמשך דרכנו ופועלנו כאן בעיר האבות. המחיר אשר גבתה מאתנו השנה שחלפה היה כבד עד מאד, עם נפילתם של רבים וביניהם גם שלושת עלמי החמודות – נפתלי, גלעד ואייל, ובן הקריה האהוב רס"ן בניה שראל, הי"ד. אך כפי שציין הרב שראל - למרות הכאב הקשה מנשוא, ימים אלה רק מחזקים אותנו ובאמצעותם משרישים אנו שורשים עמוקים יותר באדמתנו, שכן אנו זוכרים את המחיר ששילמנו ואת מה שהפסדנו אך יודעים שאנו שווים את התמורה.

 

ואכן מכל אלה פנינו לימים חשובים ושמחים שנציין בחודש הקרוב – יום שחרור ירושלים וחג מתן תורה. יחד נספור את ימי העומר, שמהווים עבורנו תזכורת לצורך להרבות באהבת חינם ולהרחיק מאתנו ריב ומדון מיותרים, ובו בזמן נזכור כי בשעת הצורך נגייס את כוחותינו ואמונתנו ונלחם למען ארצנו, תורתנו ועמנו.

 

מי ייתן ובימי ספירת העומר האלו נמשיך להתחבר האחד לשני ונרבה באהבת חינם הן בתוך ביתנו אנו והן בתוך כלל עם ישראל.

 

שלכם,

מלאכי לוינגר

ראש המועצהעבור לתוכן העמוד