דבר ראש המועצה לקראת חופשת הקיץ

דבר ראש המועצה לקראת חופשת הקיץ (הגדל)

תושבים יקרים שלום וברכה,

 

אפתח בסיפור על חוויה שחוויתי בשבת האחרונה המסמלת בעיני את התהליך המופלא לו אנו זוכים בקרית ארבע חברון. לאחר התפילה, השתתפתי בקידוש קהילתי בבנייני ה- 400. הקידוש שהובל על ידי תושבים והיחידה לעבודה קהילתית הינו חלק מסדרת אירועים וקידושים המתרחשים בשכונות הקריה, ומחזקים את האווירה הקהילתית, הערבות ההדדית ותחושת האחדות של כלל תושבי הקריה. הרגע המרומם ביותר בקידוש התרחש כאשר תושב המתגורר מזה 35 שנה בשכונה קם ובירך על כך שהוא זוכה להשתתף עם בני שכונתו בחוויה כזו נעימה ומלכדת. ברכה זו מבטאת את התחושה והתפילה שכולנו שותפים לה - תפילה לחיזוק החיבור, השייכות, הלכידות והערבות של כולנו, והשאיפה להמשך בניית קהילה חיה ותוססת.

 

משימת חיזוק הקהילה העומדת לנגד עיננו, ממשיכה להיות אחת המטרות המרכזיות, שכן קהילה חזקה מביאה ומאפשרת קליטה ענפה ובעז"ה תעזור להמשך גאולת הארץ ובניינה. אני בטוח שבזכות קהילתנו המיוחדת אנו גם זוכים להצלחה בשיווק בתים רבים למשפחות שרוצות ומעוניינות להיות חלק מקהילתנו החמה. כך לדוגמה זכינו לאחרונה לשווק 102 יח"ד ברמת ממרא, ובקרוב אנו עומדים לקראת שיווק 98 יח"ד נוספות בשכונת המדורגים.

 

ענף הספורט בקריה הינו תחום נוסף שהולך ומתפתח, ולאחרונה התקיים אירוע סוף עונה של ליגת הכדורגל מקומית. הליגה צמחה מתוך יוזמת התושבים, והיא מקבלת ליווי ותמיכה מהמועצה. מרגש לראות את קבוצת הספורטאים, שאך לפני שנה הייתה חלום ואילו היום פעילה וחותרת להישגים.

 

כחלק מהעשייה הרבה שאנו מובילים בקריה, ישנם שני נושאים שאנו פועלים במרץ לקדמם - כביש 60 החדש ("לב יהודה") והעתקת הבסיסים. בשבוע שעבר נפגשתי בעניינם עם סגן שר הביטחון, ח"כ אלי בן דהן, ואנו נמשיך במאמצים לקדמם.

 

לסיום, בפתחה של חופשת הקיץ אני שולח ברכה לכל תלמידי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים שעומדים בימים אלה לקראת סיום שנת לימודים פורייה ומוצלחת. אני מזמין וקורא לכלל התושבים, לחגוג את הקיץ אתנו בקרית ארבע חברון ולקחת חלק פעיל באירועי הקיץ בקהילה. ברצוני לאחל חופש בטוח ומהנה לכם ולמשפחותיכם, בתפילה שנשכיל למנף את ימי החופש כראוי, תוך שנמשיך ונחזק את החיבור והשייכות לקריה.

 

בברכת קיץ מבורך,

מלאכי לוינגר

ראש המועצהעבור לתוכן העמוד