נוער קרית ארבע חברון עלה לירושלים

נוער קרית ארבע חברון עלה לירושלים (הגדל)

אמנם לא בתאריך הקבוע, אך גם השנה עלינו לירושלים במסע אופניים מלא אנרגיות ושמחה, במפגן של אחדות וגאווה ישראלית. יצאנו יחד בצבעי כחול ולבן, עם דגלים מונפים ומוזיקה ישראלית טובה שליוותה אותנו, לזכרו של יצחק בואניש הי"ד, קב"ט קרית ארבע שנהרג לפני 12 שנים בקרב בציר המתפללים בחברון.

 

במסע לקחו חלק כ-500 רוכבים מכל הגילאים, מבוגרים לצד בני נוער, וכן תושבי דרום הר חברון ותלמידי ותלמידות האולפנה וישיבת יתק"א שהצטרפו אלינו. השנה הייתה זו השנה ה-12 למסע האופניים, שהובל והופק על ידי המרכז הקהילתי ומשפחת בואניש.

 

המסע החל בשעות הבוקר ונמשך עד לשעות אחר הצהריים, תוך תיאום מלא עם כוחות הביטחון שהיו פרוסים לאורך הציר על מנת לאפשר למשתתפים רכיבה שקטה ובטיחותית. המסע כלל רכיבה באורך 35 קילומטרים, שתחילתה בקרית ארבע חברון, המשכה לאורך ציר 60 לכיוון שכונת גילה בבירה, וסיומה בארמון הנציב שם התקיים טקס הסיום. בטקס נשא דברים ראש המועצה מלאכי לוינגר, וכן נשאו דברי זיכרון מפי בני משפחת בואניש וחברים. כמו כן הטקס לווה בשירי ירושלים טובים ואהובים ששר מתניה מה-טוב מנוער הקריה. במהלך כל הרכיבה המתינו למשתתפים תחנות ריענון של שתיה, קרטיבים ושלל הפתעות נוספות.

 

נפגש כולנו גם בשנה הבאה ונמשיך לזכור את יצחק בואניש הי"ד, שהיה דמות מופת לגבורה ועוצמה.עבור לתוכן העמוד