כמות המִחזוּר החודשית בקרית ארבע חברון עולה על התחזיות

כמות המִחזוּר החודשית בקרית ארבע חברון עולה על התחזיות (הגדל)

לפני כחצי שנה החלה המועצה בשיתוף תאגיד האריזות ת.מ.י.ר לאסוף אריזות קרטון למחזור מעסקים ואזורי מסחר באמצעות 15 מיכלים המיועדים לכך, וכן לאסוף נייר למחזור בכ- 50 מכלים כחולים ברחבי היישוב.

 

כבר בחודש הראשון לפרסום העניין והעמדת המכלים, נאספו כ- 4 טון נייר וקרטון, אשר מועברים על ידי חברת "נגב אקולוגיה" למיון באופקים הכולל הפרדה בין סוגי הנייר, הקרטון והניילון אשר נאספים בכל משאית. לאור ההיענות הגבוהה, תדירות פינוי המכלים עלתה מפעם בחודש לאחת לשבועיים, כאשר כיום נאספים מדי חודש למעלה מ- 10 טון נייר וקרטון.

 

לצערנו, כמעט מדיי פעם שמתקיים איסוף אנו נתקלים בעת מיון החומר בתמונות של טליתות, ספרי קודש, שקיות אשפה, טיטולים ועוד, אשר מקשים על עבודת המיון והמחזור ומעמידים אותנו בסיטואציות לא נעימות בפני הרשויות. לאור כך, אנו מדגישים כי אל מכלי המחזור יש להשליך רק נייר, קרטון וניילון בלבד, ולהימנע מהשלכת ספרי קודש וכו'.

 

חשוב לציין, כי כחלק מקידום השמירה על איכות הסביבה והמחזור בקריה, גם מכלי איסוף בקבוקי הזכוכית הסגולים מתמלאים בקצב טוב, ובתקופה הקרובה נקבל מכלים חדשים שיוצבו במקומות נוספים ביישוב. על כך יש להוסיף, כמובן, את איסוף הבקבוקים, המתבצע בכ- 20 כלובים שמפוזרים ברחובות היישוב, שגם בהם אנו אוספים כטון בקבוקים מדיי חודש.

 

מחזור הוא הכוח שלנו לעזור לעצמנו לקיים עולם ירוק וטוב יותר, בואו נמשיך לעזור לטבע.עבור לתוכן העמוד